Bizi Arayın: 444 7 633

Yağ Enjeksiyonu

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Rhinoplasty: burundaki görünüş bozukluklarını tekrar şekillendirmek için yapılan cerrahi bir operasyondur. Primer rinoplasti 2 biçimde yapılır: Sekonder rinoplasti ve dolgu rinoplasti rinoplasti (“açık ve” kapalı “) şeklindedir.

Açık Rhinoplasty: Burunu tekrar şekillendirme işlemidir. Burun delikleri içerisinde dikey çizgi yapılır. Majör için, insizyon ayrılan deriye columella denir. Burunun basit yapılarını, burunun anatomisini ve yumuşak dokuyu o zaman görebilirsiniz.

Kapalı Rhinoplasty: Ufak şekillendirme işlemlerinde birden çok cerrah burun içerisinde kesikler yaparak işlem yapılır. Sonrasında burun kemik ve kıkırdak destekleyici çerçeve şeklinde ayrılır. İstediğiniz şekli elde etmek veya tekrar şekillendirmek için kaldırılabilir kıkırdak ve kemikler üstünde işlem yapılır.

İkinci Rhinoplasty: Revizyon rinoplasti de denilen bu işlem gelişen veya devam eden bir sorun olduğunda gerçekleştirilir. Doğru rinoplasti uygulaması ile hatalar çabuk ve kolayca düzeltilebilir. İkincil rinoplastiyi sık yaşanan mühim hatalar daha zor kılıyor. İkincil rinoplasti açık veya kapalı uygulama olarak yapılabilir.

Filler Rhinoplasty: Bu metot enjekte dolgu kullanımını gerektirir. Dolgu; çöküntü, burun ucunun açısını değiştirmek ya da keskin açıları ve geri simetri almak amaçlı kullanılır. Burnunuz cazip daha düzgün, küçük görünür. Bir cerrahın bir enjektabl dolgu uygulaması ile beraber bir şişlik giderici kullanımı gerekebilir. Neticeler kalıcı değildir. Bir Takım plastik cerrahlar buna benzer Juvederm, Restylane ya da Radiesse buna benzer, post-burun düzgünleştirme amaçlı enjekte yumuşak doku dolguları kullanabilirsiniz.