Bizi Arayın: 444 7 633

Yüz Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Yüz estetiği ameliyatı, yaşlanmayla beraber yüz cildinde, yüz kemiklerinde ve yüzdeki mimik kaslarında meydana gelen deformasyonu ve oluşan sarkmaları ortadan kaldırmak için yapılan estetik ameliyat türüdür.

Yaşlanmayla beraber kemiklerde bilhassa çene kemiğinde meydana gelen erime, cildin sarkmasına neden olmaktadır. Sigara kullanımı ve çok yüksek oranda güneş ışınlarına maruz kalınması da ciltteki kırışıkları derinleştiren ve kalıcı hale getiren etmenler aralarında yer almaktadır.

Yüz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüm yüz ve boyun derisindeki sarkma, kırışıklık ve yarılıkların tedavisi için yapılan yüz estetiği ameliyatlarında öncelikli olarak cildin alt bölgesinde bulunan kas ve bağ dokularına göre germe işlemi yapılır, ek olarak sonraki aşamada ciltte birikmiş kalan yağ fazlalıkları alınır. Ciltte biriken yağ fazlalıkları alındıktan sonra yüz estetiği ameliyatı esnasında açılmış kalan kesiler kapatılır.

Yüz estetiği ameliyatları daha önce saçların tıraş edilmesi gerekmemektedir.

Yüz Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Yüz estetiği ameliyatlarının süresi aşağı yukarı olarak hastanın durumuna göre 3 ile 5 saat aralarında değişkenlik göstermektedir.

Yüz Estetiği Ameliyatı Sonrasında Aşama Nasıldır?

Yüz estetiği ameliyatları sonrasında ameliyat bölgesine hafif pansuman tedavisi uygulanır ve ameliyat tamamlanır. Yüz estetiği ameliyatları sonrasında yüzün dış etmenlerden etkilenmemesi için yüz, sargı aracılığıyla koruma altına alınır.

Yüz estetiği ameliyatı yapılan hastaların bazıları ameliyat sonrasında hafif ağrı hissedebilir; ameliyat sonrasında hissedilen ağrılar birçok düşük dozda ağrı kesiciler kullanılarak kontrol altına alınabilmektedir.

Yüz estetiği ameliyatları sonrasında yüzdeki dikişler 7 gün içinde tamamıyla ortadan kaybolmaktadır. Yüzde oluşan izler ve gerginlik duygusu ise belirli bir aşama geçtikten sonra ortadan kaybolur.