Bizi Arayın: 444 7 633

Kulak Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Plastik kulak cerrahisi, hastalar için olduğu kadar en az doktorlar içinde heyecan veren ve kolay olmayan bir cerrahi branştır. Rinoplasti, tüm yüzsel plastik cerrahi işlemlerinin en şık ve sofistike olanıdır. Çağdaş cerrahi incelikleriyle, geçmiş yıllarda olduğu gibi, düzgün ve ek olarak iyi neticeler elde edilebilir. Rinoplastideki en güzel neticeler burunun natürel görünmesi ve öte yüz özellikleri ile uyumlu olmasıdır.

Estetik Ameliyatındaki Cerrahi Müdahale

Rinoplasti cerrahi son derece hassas ve plastik cerrahinin teknik kısmı ve büyük ihtimalle alıcı memnuniyeti ile son bulan ve bu memnuniyetin güzel bir zevk verdiği bir cerrahi alandır. Büyük İhtimalle genç yaş gruplarına yapılmasına rağmen, hastaların ellili ve altmışlı yaşlarında dahi harika neticeler elde edilebilir.

Rinoplasti cerrahi, burun içerisinde özel aletler kullanılarak yapılır. Tamamıyla doğal görüntü olması için, kemik, kıkırdak ve yumuşak burun dokusu tekrar düzenlenir veya tıraşlanır. Aşırı büyük burun delikleri boyutlarını azaltmaya gerek duymadıkça, harici izler kalmaz. Herhangi bir burun dışı kesim işlemleri gerekli ise, bunu sizinle tartışıyoruz. İşlem sonucundaki görünüm, psikolojik olarak faydalı olabilmektedir ve neredeyse her an artan tatmin ve özgüven hissi getiriyor. Hastalar işlem sonrasında ailesinden arkadaşlarından ve ya tanıdıklarından kesinlikle aksi bir fikir beklemezler ve böyle olması halinde hayal kırıklığına uğrarlar. Bunun böyle olmaması için cerrahi müdahaleyi takip eden sürede hastalar devamlı olarak sorular sorar ve cerrahların ve ya doktorların bu hastalar ile iyi bir iletişim sağlaması gerekmektedir. Hastalar için en önemli olan şey nihai cerrahi netice ve memnuniyettir. Etik olarak hiçbir cerrah, hiçbir kozmetik cerrahi sonucunu garanti etmez yalnızca hastanın sorununu çözmek için mümkün olan her şeyi yapmayı ve elinden gelen en iyiyi yapmayı söz verebilir.

Sonuç Olarak

Tüm cerrahi uygulamalar bir ölçüde risk taşır. İyi ki rinoplasti cerrahisi ile risk faktörleri oldukça düşüktür. Hastaların büyük çoğunluğu cerrahi işleme ve ameliyat sonrasında iyileşme süresince her türlü olumsuzluklara katlanmak durumundadırlar. Nadiren ve seyrek, ameliyat sonrasında kanama derecesi, geç iyileşme, ufak düzensizlikler ve burunda hafif asimetrik görüntü gibi olumsuzluklar oluşabilir .