Bizi Arayın: 444 7 633

Kaş Kaldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Erkek ve kadınlarda farklı kaş yapıları ve şekilleri vardır. Yüzdeki tüm organlar birbirleri ile orantılıdır. Orantısız olan yerler, şekil bozuklukları ile bizi görüntüsel olarak rahatsız eder.

Kaş, göz ve burun ile belirli bir açıda uyum gösterir. Kaş, göz ve burun arasındaki uyumsuzluk estetik açıdan ve güzellik açısından eksiklik gösterebilir. Kaşlarınızın şekli, bakışlarımızın estetiğini etkilemektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı, küçük görünüme sahip olan kaşlar, kişilere mutsuz ifade verebilir. Karşıdan hep yorgun oldukları düşünülür. Kaş kaldırma operasyonu ile kişiler mutsuz ifadeden kurtarılıp yüzlerine canlı bir ifade kazandırılır. Kaş kaldırma operasyonu ile, Burun ve gözler ile uyumlu bir görüntü sağlanır. Kaşlardaki sarkmalar ve gevşemeler cerrahi operasyonla giderilir, kişilere güzel estetik bakış sağlanılır.

Yüzü,  genel olarak değerlendirildiğinde,  kaşların pozisyonu bu değerlendirmede oldukça önemli bir yere sahiptir. Ameliyat ile yüz gençleştirme çok önemli bir değerdir.

Kaş kaldırma ameliyatı, Yaşınız ve cinsiyetinize göre planlaması yapılır.

Kaş Kaldırma Kimlere Uygulanır?

Genç ve Orta yaştaki kişilere uygulanmaktadır.

Kaş Kaldırmak İçin Ameliyat Şart mı?

Kaş ameliyatı istediğiniz görüntüyü vermek için yaptırabilirsiniz. Ameliyat olmak istemeyen kişilere botox önermekteyiz.  Kaşlara estetik açıdan istenilen görünüm, Kalıcı Makyajla ile de memnun edici çözümler getirilmektedir.

Kaş Kaldırmada, Kaşlar Ne Kadar Kaldırılmalı?

Kişilerin, muayene esnasında beklentileri dinlenilir ve nasıl bir şekil istedikleri değerlendirilir. Plastik cerrahlar, bir bütün olarak değerlendirirler. İstek doğrultusu sizi doğal görünümden uzaklaştıracaksa, bu size belirtilir. Karşılıklı muayene sonrasında, düz, yüzünüzle uyumlu ve çekici bir şekil vermek için ameliyatınız planlanır.

Kaş Kaldırma Kalıcı mıdır?

Endoskopik kaş kaldırma ile verilen şekil kalıcıdır. Yaşımız ilerledikçe bütün alın sarkacağı için, kaşlar azıcık aşağı inecektir.

Kaş Kaldırma ile Alın Germe Ameliyatları Arasındaki Fark?

Alın germe ameliyatı 40 yaş üstü kişilerde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmak amaçlı yapılan bir ameliyattır.  Bireylerin, yılların kendilerinde oluşturdukları deformiteleri gidermek ve gençleşmek amaçlı yapılır .  Kaş Kaldırma ise genç insanlarda yapılabilen ve yalnızca kaşlara biçim kazandırmak amaçlı yapılan bir ameliyattır.

Kaş Kaldırma Ameliyatında Vidalar Takılır mı?

Kişilerin beklentilerine, ihtiyaçlarına ve bu ameliyatla birlikte gerçekleştirilecek diğer ameliyatlara yönelik cerrah, hangi yöntemi seçeceğine hüküm verir. Bu ameliyatla birlikte göz kapağı estetiği, alın germe, şakak germe, yüz germe v.b ameliyatlar yapılabilir.

Ameliyatının planlamasında hüküm verilen kaş kaldırma yöntemine yönelik iz olur.

Saçlı deride çok az, ufak bir kesi olur. Saçlı deride olduğundan dışarıdan görünmez. Kullanılan vidalar, zamanla eriyen vidalardır.

Endoskopik Kaş Kaldırma yöntemini kullanmaktayız. Bu yöntemde kritik bir kanama ve enfeksiyon oluşma olasılığı çok düşüktür. Neredeyse yoktur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı ile Çekici Bakışlara Sahip Olunur mu?

Kadınların en etkili iletişimi bakışlarıdır. Birden Çok bayan cazip bakışlara sahip olmak için kaş kaldırma estetiği yaptırmaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası
 • Genel anestezi veya lokal anestezi ile de yapılır.
 • Ortalama 1 saat sürmektedir.
 • Ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.
 • Anestezi alınacağı için, ameliyat öncesi kan tahlilleri yapılacaktır
 • Kişiler aynı gün taburcu edilmektedir.
 • 2-3 gün morluk ve şişlik görülebilir.
 • 3 gün sonra işe dönebilirsiniz.
 • Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama ihtimali neredeyse yoktur.
 • Doktorunuz her kontrolünüzde, bir sonraki kontrol süresi hakkında sizi bilgilendirecektir.
 • Kaşlarda sarkıklık varsa, sadece kaş kaldırma operasyonu yeterli olmayacaktır. Alın germe veya şakak germe ameliyatları ile beraber yapılabilir. Alın germe ve şakak germe ameliyatlarını ilgili bölümümüzden öğrenebilirsiniz.
 • Taburcu olduktan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Öncesinde mutlaka doktorunuza danışınız.