Bizi Arayın: 444 7 633

Burun Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Enrhinoplasties bir hastanede yapılır. İşlemin henüz ne kadar süreceği burun estetiğini türüne bağlıdır. Mesela, bir ilköğretim rinoplasti normal cerrahisinde 1-3 saat gerektirirken, bir dolgu rinoplasti yalnızca 15 dakikalık sürebilir.

Anestezi Burun estetiği olacak birincil için bir takım hastalarda genel anestezi tavsiye edilmez. İkincil rinoplasti genel anestezi prosedürünün karmaşıklığı sebebiyle içerebilir. Bir dolgu rinoplasti yalnızca lokal anestezi gerektirir.

İnsizyon Burun estetik cerrahisi burundaki probleme yönelik kapalı veya açık olarak iki farklı biçimde uygulama yapılır. Kapalı ameliyatlarda görüntüde herhangi bir ameliyat izi olmazken, açık ameliyatlarda iz ihtimali belli olacak biçimde kesi olabilmektedir. Cerrah ek olarak sonra bu kesiler yoluyla burun kapağı yumuşak dokularda yol açmaktadır. Bu burun yapısını tekrardan şekillendirmek için erişim sağlar.

Doktorunuz kıkırdaklarınızı azaltabilir veya vücudun kendi alanlarını çoğaltmak için diğer kıkırdak aşılı ile burun yapıları düzeltilebilir. Bu parçalar septum veya bazen kulak veya kaburga kıkırdağından gelebilir. Bunu da düzeltmek gerekir.

Kapanış kesi Burun yapısının altında yatan kapalı kesikleri nazal cilt dokusu ile kapanır.