Bizi Arayın: 444 7 633

Burun Cerrahisi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Anestezistler, uygun kan testleri ve bazen burun ve sinüs röntgen filmleri açısından genel bir muayene için, planlar cerrahi işleminizin sabahında hastanede tavsiyenize ve önerilerinize yönelik yapılır. Şunlar, ameliyat sırasında durumunuzu kontrol etmek için kesinlikle ve mühim ve gerekli uygulama adımlarıdır. Ameliyat büyük ihtimalle genel anestezi altında yapılır. Hemen hemen bütün hastalar, cerrahi işlemden birkaç saat sonra kendilerini deşarj edebilir ve rahatlayabilir. Olumsuz bir durum olmadığı takdirde büyük ihtimalle acısızdır.

Estetik nikoplasti genellikle toplam burun boyutunu azaltmak için, tekrar şekillendirmek için, burundaki kamburu kaldırmak için ve ya burun ve üst dudaktaki iyi olmayan açıyı ortadan kaldırmak için yapılır. Bazı hastalarda, biçim geliştirmek için doku eklemek gereklidir. Bir tane veya bütün bu değişiklikler bir operasyon sırasında yapılabilir.

Aslında, operasyonunuzda genellikle çok az ve ya azcık rahatsızlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Anestezistler, ameliyat öncesi sizi rahat tutmak için sedatifler ve intravenözler kullanacaklardır. Rinoplasti sonrası biraz acı oluşursa bunu mutlulukla karşılayın .

Küçük bandaj, burun dışını muhafaza etmek amacıyla 5-7 gün süreyle burunda kalır. Büyük İhtimalle intranazal paketlerini ve telleri koymayız. Eğer tüm iç burun sargılar yerleştirilir ise, cerrahi, diğer sabah ertesi anında kaldırılır. Ameliyat sonrasında yapmanız gerekenler için ” yapılması gereken şeyler ” olarak liste temin ederiz. Hastalara “aspirin” almamaları konusunda tavsiye verilir. Burnunuzu kesinlikle incitmemeniz ve koruma amaçlı bandajı kuru tutmanız gerekmektedir.

Burun Cerrahisi Sonrası

Ameliyat tarihinden yaklaşık olarak bir hafta sonra, nasal splint kaldırılır. Büyük İhtimalle insanlar, bu zamanda okul ve iş buna benzer normal aktivitelerine geri dönebilmektedirler. Yorucu sporlar, eksersizler, yüzme ve diğer fiziksel aktiviteler yaklaşık olarak 3 veya 6 haftaya civarında yapılmamalıdır. Splint in kaldırılmasından sonra, burnun yeni şekli oldukça çabuk ortaya çıkmasına rağmen, kaybolması ve yeni burun yapısında büzülme, çökme meydana gelmemesi için, oldukça temkinli olunmalıdır.