Bizi Arayın: 444 7 633

Ameliyat Sonrası Hazırlık

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Ameliyat Sonrası Hazırlık

Bu aşama ameliyathaneden çıktıktan sonraki bütün dönemleri kapsar, ta ki siz bizi unutana dek.

Ameliyat ne kadar sürerse sürsün (karın germe ve belki çoğul birkaç tür operasyon haricinde ) bir an önce ayağa kaldırmak, zamanı geldiğinde evine göndermek, ertesi günlerde yaşamınıza devam etmenizi sağlıyoruz.

Yürüyüş haricinde diğer sporları 2-3 hafta yapmamalısınız. Otomobil kullanmak bir zaman sonra ve doktorunuzun onayı ile olası olacaktır.

Eğer korse vb. uygulamalar varsa bunun 2-3 hafta devam edeceğini bilmelisiniz. Aktif haldeyken, gündüzleri korsenizi sürekli kullanacaksınız. Katlanmamasına dikkat ediniz.

Sigara hemen her ameliyatta iyileşme sürecini bozan bir faktördür. 2-3 hafta süreyle sigarasız bir yaşam iyileşmenize direk katkı sağlayacaktır.

Vaktinizi kitap okuyabilir, TV seyredip, bilgisayar kullanabilirsiniz. Ya da bedeninizi zorlamayan hobilerinizle uğraşabilirsiniz. Ama ne yaparsanız yapın ölçüyü kaçırmamalısınız.

Ameliyat sonrası dönemde, ameliyat olduğunuz bölgeye göre oluşabilecek ödem,  morluk, kanama, sızıntı, lokal şişlikler vb. sorunlarınızı iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Buna benzer her türlü probleminizin ilk 72 saatten sonra iniş sürecine gireceğini, 8-12 günlük bir dönemde kabul edilebilir düzeye geleceğiniz aklımızdan çıkarmayalım. Çünkü bu dönemde birçok tıbbi ayrıntı dışında huzurlu olmanızın da iyileşmeyi hızlandıracağınızı unutmamak lazım.

Ayrıca çevresel koşullar (Rüzgâr, güneş, yağmur vb.) dikkat edilmesi gereken unsurlardır.