Bizi Arayın: 444 7 633

Ameliyat Öncesi Hazırlık

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Tüm farklı etnik ve her kökenden insanlara estetik cerrahi yapılabilir. Aslına Bakarsanız burun estetiği günümüzün en çok yapılan estetik operasyonları aralarında sayılabilir. Bundan dolayı bu estetik türünde birden çok özel husus gözetilebilir.

Hastanın Takip Etmesi Gereken Süreç

Burun ameliyatına geçmeden Doktorunuz büyük olasılıkla talimatların bir listesini verecektir. Genel olarak, bir önceki akşam gece yarısından sonra bir şey yenmemeli veya içilmemelidir.

Eğer sigara içiyorsanız, burun ameliyatı öncesinde bırakmak gerekir. Sigara ile ek olarak bütün diğer olumsuz sağlık etkilerini de ortadan kaldırmayı amaçlanmaktadır. Bu statü yara iyileşmesinde olumsuz etki oluştururken ve ek olarak deri nekrozu  ( ölüm ) meydana gelebilir. Burun ameliyatı bir önceki hafta içinde alkollü içki içilmemelidir, alkol de iyileşme sürecini bozabilir. Burun ameliyatında bir önceki günlerde veya haftalarda bazı ilaçların kesilmesi gerekebilir.

Doğal, E vitamini, gingko biloba, omega-3 yağ asitleri ve yeşil çay gibi gıdalar da kanama riskini artırabilir. Herhangi bir ilaç alımında bütün detayları kesinlikle doktorunuzla görüşünüz. Bazı cerrahlar önce homeopatik iyileştirme saptayabilir. Bazı cerrahlar da morarmayı azaltmak için steroid reçete kullanırlar.

Karar Verme Süreci

Burun ameliyatına karar vermeden önce tedavi ve alternatifler ile ilgili olarak sertifikalı plastik cerraha danışın. Plastik cerrahlar ve genel cerrahi kendisinin uzmanlık alanlarındaki çalışmaları Amerikan Plastik Cerrahi açısından onaylanmış olmalıdır. Doktorunuz size bugüne kadar görmüş olduğu geniş eğitim en yeni teknoloji ve teknikler üzerine kurul sertifikaları sağlar.