Bizi Arayın: 444 7 633

Alın Germe

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Revizyon rinoplasti için birçok seçenek olması, olumlu biteceğine karar vermek için yeterli değildir. Revizyon uygulamasında birincil olarak daha çok cerrahi tekniği ile uygulama yapılmaktadır. Bu nedenle yapılan uygulamanın ömrü daha da uzayabilir, aynı zamanda uygulamaya göre önemli ölçüde fiyat daha da yükselebilir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bazıları plastik cerrahları revizyon işlemlerinin başlatılması ve orijinallerine dönmek için ararlar. Diğerleri revizyon rinoplasti konusunda uzmanlaşmış yeni bir cerrah ararlar. Bu karar cerrahın uzmanlığı ve hasta ile uyuma bağlıdır. Deneyimli iyi cerrahlar diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Sorun oluştuğunda tamir edebilmesi için iyi bir cerrah seçtiğinizden emin olun. Hedeflerinizi dürüstçe belirtmeniz ve beklentiler önemlidir. İdeal olarak, bu görüşme birincil burun ameliyatı öncesinde olmalıdır. Potansiyel düzeltme rinoplasti ameliyatı riskini minimize etmelidir. Eğer birincil rinoplastiden memnun değilseniz, revizyon yani düzeltme rinoplasti gerekiyorsa neden memnun olmadığınızı mümkün olduğunca spesifik olarak belirtin.

Bugün, bazı cerrahlar yeni burnunuzun yüzünüzde nasıl görüneceğini size göstermek için3-D görüntüleme programlarını kullanırlar. Kısaca sanal mockup denilen çizim beklentilerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olur. Ancak, her şey tarif ettiğiniz, istediğiniz şekilde olmaya bilir. Cerrahi olabilecek şekli kendiside çizebilir. İstediğiniz ve amaçladığınız burnun resimlerini cerrahınıza gösterebilirsiniz. Ona göre talepleriniz doğrultusunda da işlem yapılabilir.

Revizyon rinoplasti danışma sürecinde plastik cerrah da, cildiniz, kıkırdak gücü ve kemik yapısı gibi kullanılabilir kıkırdak miktarını değerlendirerek inceleyecektir çünkü aşılama hemen her zaman gereklidir. İkinci rinoplasti ameliyatı için geçerli iki neden; Greftler daha iyi bir şekil ve hava yolu desteği oluşturabilir.